Prawa autorskiego i praw pokrewnych

Sekcja prawa autorskiego jest jedną z trzech działających w Kole Naukowym Prawa Własności Intelektualnej UMCS.

Powstała 14 listopada 2013 roku.

Sekcja zrzesza studentów, którzy chcą aktywnie spędzać swój czas, rozwijać się oraz poszerzać swoje horyzonty. Jest przeznaczona dla ludzi ambitnych, pozwala na zgłębienie swojej wiedzy w dziedzinie prawa autorskiego nie tylko pod kątem teoretycznym, ale głównie praktycznym. Dzięki niej można łatwiej i przyjemniej przygotować się także do egzaminu z Ochrony Własności Intelektualnej.

W ramach sekcji organizowane są liczne warsztaty, spotkania i dyskusje, podczas których każdy ma możliwość wyrażenia swojej racji oraz zaprezentowania swojego poglądu.

Celem działania naszej sekcji jest rozwijanie kultury prawnej, oraz poszerzanie świadomości studentów głównie w aspekcie prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Aktualnie sekcja udziela również porad prawnych w ramach pomocy prawnej, dzięki temu możemy dowiedzieć się jak korzystać z ochrony naszego wizerunku, myśli, idei czy dzieła przez nas stworzonego.

Członkostwo w sekcji to nie tylko obowiązki i zajmowanie się poważnymi sprawami, znajdujemy też czas na dobrą zabawę, a dzięki temu, że nasze koło tworzą ludzie bardzo otwarci i różnorodni, praca w nim jest ciekawa i przyjemna.

Jesteśmy elastyczni – staramy się dotrzeć do każdego indywidualnie. Rzeczą oczywistą jest fakt, że współdziałamy również z innymi sekcjami w kole, aby efekty naszej pracy były jeszcze bardziej owocne.

Współpracujemy również z organizacjami i instytucjami zajmującymi się prawem autorskimi.

Sekcja jak tez i całe koło prężnie się rozwija, mamy zatem nadzieje, że liczba naszych członków będzie stale rosła i pozwoli nam wszystkim doskonalić się w dziedzinie praw autorskich.

Jeśli zatem chcesz aktywnie wykorzystać swój czas pomiędzy żmudną nauką od jednego do drugiego egzaminu dołącz do nas.

Sekcji przewodniczy Paulina Chmielnicka